NAPSALI O NÁS

Nové ultralehké Gogoro Eeyo

V České republice je v prodeji nejlehčí elektrokolo na trhu Gogoro Eeyo 1, které je určeno pro každodenní pohyb po městě. Na rozdíl od tradičních e-biků upřednostňuje obratnost před užitnou hodnotou. Eeyo 1 se pyšní hmotností pouze 11,8 kg, propracovaným designem a nekompromisními inovativními řešeními, v jejichž čele stojí systém Eeyo Smartwheel a ikonická otevřená konstrukce rámu bez sedlové trubky.

Přečtěte si celou recenzi -->

Gogoro Eeyo budí emoce. Drahá parádička do města pro fajnšmekry

Co si představíte pod pojmem elektrokolo? Nevzhledné těžké monstrum, na kterém vás v kopci předjede důchodce? Městské Gogoro Eeyo tuhle představu roztrhá na kusy.

Musím se přiznat, když jsem tohle kolo uviděl na obrázku poprvé, spadla mi brada. Jasně, posouzení vzhledu je hodně individuální záležitost, ale i člověk, kterému Eeyo nepadne do oka, musí uznat, že je přinejmenším jiné. Chybějící sedlová trubka je zkrátka velká zvláštnost. Praktický efekt na ovládání a stabilitu to ale určitě nemá.

Přečtěte si celou recenzi -->

Elektrokolo Gogoro Eeyo je Rolls Royce mezi bicykly, jen má na prvním místě design, ne pohodlí

Na horách je to hit: obrněná elektrokola, která skoro sama vyvezou turisty bez fyzičky i do dvou tisíc metrů a pak zase zpátky. Elektrokolo ale může vypadat i fungovat úplně jinak. Tak, že na první pohled snadno přehlédnete jakoukoliv elektroniku a budete jen žasnout nad tím, jak takové kolo vůbec drží pohromadě.

Přečtěte si celou recenzi -->

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2021: Krosová, městská a silniční

Chcete to nejlepší? Pokud vám nevadí šesticiferná cena, běžte pro vítěze třetího dílu velkého testu elektrokol. V závěrečném dílu testovacího speciálu přišla na řadu kategorie krosových kol, ve které letos redakce magazínu Elektrokola a iDNES.cz prověřily šest e-biků.

Do velkého testu dorazily modely značek Gogoro, Orbea, Specialized, Tern a Trek.

Přečtěte si celou recenzi -->

E-kolo Gogoro Eeyo v testu / Čím je tak exkluzivní a proč se vyplatí do něj zainvestovat

Pro cyklistické puristy, jako je Karolína Hornová, je ježdění hlavně sport a také styl. Co se stane, když ze svého požitkářského silničního kola přesedne na běžné městské elektrokolo? Ale Gogoro Eeyo rozhodně není běžným e-kolem. Vysoce designové Eeyo se pyšní cenou luxusního italského skútru a v ulicích města sebere pozornost i prémiovým sportovním vozům.

Přečtěte si celou recenzi -->

Cyklosalon: 16. epizoda - Testy, výběr elektromotoru, Prima Cup, elektrokolo bez sedlové trubky, výzva s Tomášem Bábkem

Pusťte si celý díl Cyklosalonu -->